Ceremonia otwarcia OOM Dolny Śląsk 2024

Wczoraj o godz. 17 na Zamku Książ otwarta została Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych Dolny Śląsk 2024.

Olimpiada Młodzieży to najważniejsza impreza sportu młodzieżowego w Polsce. W tym roku gospodarzem halowej olimpiady jest Dolny Śląsk.

Gospodarzem zawodów formalnie jest Marszałek Dolnego Śląska. Rywalizacja zaczęła się już w niedzielę, kiedy to grać zaczęli młodzi szachiści. Oficjalne otwarcie zaplanowano na wtorek, a nastoletni sportowcy będą walczyć o medale do 07 czerwca.

Na dziedzińcu Zamku, w pięknej scenerii, zapłonął olimpijski znicz. Głównymi bohaterami tego kulminacyjnego momentu ceremonii byli: wybitny siatkarz Krzysztof Ignaczak oraz młody zapaśnik ZLKS Zagłębia Wałbrzych Robert Szoma. Wcześniej oczywiście hymn, flaga narodowa, przysięgi zawodników i sędziów.
Olimpiadzie patronuje PKOl.

Większość polskich olimpijczyków przeszła przez Olimpiady Młodzieży, również olimpijczycy z Dolnego Śląska. Renata Mauer-Różańska, Józef Tracz, Rafał Kubacki. Kiedyś to były jeszcze Spartakiady, a teraz Olimpiady Młodzieży. 99 proc. z nich tam startowało i większość zdobywało już medale – mówił Zagrodnik, który zaznacza, że dla wielu dzieci to pierwsze mistrzostwa Polski, w jakich biorą udział.

Zapraszamy do galerii zdjęć

fot. Dariusz Gdesz