Dolny Śląsk jest gospodarzem XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych, która będzie rozgrywana w okresie od 13 kwietnia do 7 czerwca 2024 roku.

Blisko 3000 młodych zawodniczek i zawodników z całej Polski będzie walczyć o medale w piłce ręcznej, siatkówce, boksie, gimnastyce sportowej, artystycznej i w skokach na trampolinie, w zapasach, judo, szermierce, szachach, tenisie stołowym, badmintonie, taekwondo i brydżu sportowym. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów w duchu rywalizacji fair-play czuwać będzie 400 sędziów, młodym sportowcom będzie towarzyszyło około 700 trenerów i opiekunów, a zmagania będzie oglądać kilka tysięcy kibiców.

Zawody przeprowadzane zostaną na obiektach sportowych 12 miast gospodarzy, będą to Wrocław, Wałbrzych, Legnica, Jawor, Zgorzelec, Dzierżoniów, Trzebnica, Szczawno Zdrój, Milicz, Dzierżoniów, Karpacz i Oborniki Śląskie.
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży jest rozgrywaną corocznie imprezą sportową dla zawodników i zawodniczek w kategorii wiekowej juniora młodszego i jest równoznaczna z rywalizacją o tytuły mistrzów Polski, to właśnie na tych zawodach zaczynają się wielkie kariery najwybitniejszych polskich sportowców. Dla młodych ludzi będzie to z pewnością wielkie przeżycie i jedno z pierwszych tak ważnych wydarzeń na drodze do kolejnych sportowych sukcesów.

16 kwietnia w baśniowej scenerii Zamku Książ w Wałbrzychu odbędzie się oficjalne otwarcie zawodów, podczas którego zapalony zostanie znicz młodzieżowej olimpiady, a sportowcy i sędziowie złożą uroczyste ślubowanie.
Dolny Śląsk w ostatnich latach wielokrotnie był organizatorek Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W 2022 roku gościł zimowe wydanie tej imprezy. W 2016 roku był gospodarzem zarówno letniej jak i zimowej OOM. Rywalizacja w sportach halowych ostatni raz odbyła się u nas 10 lat temu.

Szczegółowy program zawodów i plan transmisji znajdują się na stronie internetowej www.oomdolnyslask2024.pl. Jednym z patronów medialnych zawodów jest Gazeta Wrocławska